اجاره اجاره .

اجاره

خودرو هاي اجاره اي ساخت ايران

خودرو هاي اجاره اي ساخت ايران

ميزان رضايتمندي مشتريان از سطح كيفي خودروهاي داخلي

بررسي ميزان رضايتمندي مشتريان از سطح كيفي خودروهاي داخلي و اجاره اين ماشين ها و استفاده در ناوگان هاي مختلف از جمله تاكسي فرودگاه ، ماشين با راننده  ،و بررسي ان در كرايه خودروتهران سابقه‌اي حدودا  6ساله دارد، به‌ نحوي‌ كه شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، از ابتداي سال 88 نسبت به تهيه اين گزارش اقدام و هر 6 ماه يك بار و به‌ واسطه مكاتبه با مشتريان، نتايج گزارش خود را منتشر كرده است.و همچنين شركت سعادت رنت در اين زمينه تجربيات خود را در اجاره خودرو با راننده و بدون راننده و خودرو تشريفات و ترانسفر فرودگاه در اختيار شما قرار ميدهد.

 طبق نمودار موجود، ميزان رضايتمندي مشتريان از كيفيت خودروهاي توليد داخل، از ابتداي سال 88 تا انتهاي سال 90 همواره صعودي بوده و نقطه عطف اين رضايتمندي نيز به 6 ماه اول سال 91 مربوط مي‌شود؛ در واقع طي 12 دوره‌اي كه نتايج رضايتمندي مشتريان از سطح كيفي خودروها منتشر شده، مردم از كيفيت خودروها در نيمه نخست سال 91 بيش از ساير دوره‌ها راضي بوده‌اند.

همچنين گزارش كيفي مربوط به نيمه دوم سال 92 نيز نشان مي‌دهد رضايت عمومي از كيفيت خودروها در مقايسه با دوره قبل (شش ماه نخست سال 92) روندي ثابت داشته است. و آمار نشان ميدهد كه در اين زمان ميزان رضايت مشتريان از اجاره خودرو و تشريفات بسيار بالا بوده بر اين اساس، ميزان رضايتمندي مشتريان از كيفيت خودروهاي سواري در 6 ماه به امتياز 652 رسيده و اين امتياز دقيقا در نيمه نخست اين سال نيز تكرار شده است.

ميزان رضايتمندي

از سوي ديگر ميزان رضايتمندي مشتريان از كيفيت خودروهاي داخلي طي نيمه نخست سال 93 نيز به عدد 653 رسيده و اين در حالي است كه در نيمه دوم سال گذشته هم دقيقا همين امتياز براي ميزان رضايتمندي مشتريان از سطح كيفي خودروهاي توليد داخل، تكرار شده است.در اين سال تعداد زيادي از مردم نياز به اجاره خودرو داخلي داشتند كه شركت سعادت رنت با بيش از 27 خودرو داخلي تا حدودي اين نياز را فراهم نموده..

بازرسي از كيفيت

بازرسان شركت بازرسي براي تهيه گزارش مربوط به ميزان رضايتمندي مشتريان از كيفيت خودروهاي داخلي طي نيمه دوم سال 93، با 39هزار و 675 نفر از مالكان خودرو در كشور، مكاتبه كرده‌اند و طي اين مكاتبه 56 خودرو سواري كه توسط 18 شركت عرضه‌كننده خودرو (اعم از توليدكنندگان و واردكنندگان)، به مشتريان فروخته شده‌اند، رتبه‌هاي خاص خود را متناسب با ميزان رضايتمندي مردم، كسب كرده‌اند اين امار در شركت سعادت رنت از مشتريان اجاره خودرو نيز گرفته شده و ميزان رضايت مشتريان به بيش از 95% رسيده..

 

در اين ارزيابي،56 خودرو موردنظر در شش دسته قيمتي «كمتر از 25 ميليون تومان»، «۲5 تا 50»، «50 تا 75»، «75 تا 100»، «100 تا ۱25» و «بيش از 125 ميليون تومان» تقسيم شده‌اند و اين در شرايطي است كه در جمع خودروهاي زير 25 ميليون تومان، ام‌وي‌ام مدل 110، در جمع 25 تا 50 ميليوني‌ها پارس تندر، در جمع 50 تا 75 ميليون توماني‌ها كياپيكانتو، در جمع 75 تا 100 ميليون توماني‌ها رنو فلوئنس، در جمع 100 تا 125 ميليوني‌ها ام‌جي 6 و در جمع بالاي 125 ميليوني‌ها نيز بي‌ام‌و 528، بيشترين ميزان رضايتمندي مردم را به‌دست آورده‌اند.در اين راستا مشخص شد كه اجاره خودرو 206 و اجاره خودرو پارس و پرشيا و اجاره خودرو پرايد و پژو 405 بيشترين مشتري را به خود اختصاص ميدهند..

 

خودرو (بي‌ام‌و 528) در واقع توانسته بيشترين امتياز را در رضايتمندي مشتريان به دست بياورد و در اجاره خودرو تشريفات و كرايه اتومبيل فرودگاه وترنسفر فرود گاه بسيار پر طرفدار بوده با اين حساب مي‌توان آن را با كيفيت‌ترين خودرو حاضر در بازار كشور طي نيمه دوم سال 93 دانست. همچنين پرايد مدل 131 سايپا نيز با توجه به اينكه كمترين امتياز را به دست آورده،ولي جايگاه خوبي را در اجاره خودرو در خودرو هاي ارزان به خود اختصاص داده..

خودرو لوكس

همچنين در جمع 12 خودرو لوكس (بالاي 100 ميليون تومان) حاضر در گزارش منتشره، پس از بي‌ام‌و 528، خودروهاي جوليتا آلفارومئو و كيا اپتيما بيشترين ميزان رضايتمندي را به دست آورده‌اند. از سوي ديگر در جمع خودروهاي شاسي بلند،رنو كلئوس بيشترين رضايتمندي را داشته است.

 

اما در جمع خودروهاي‌ هاچ‌بك، بايد 206 را به‌عنوان امتيازآورترين خودرو داخلي به حساب آورد و رتبه ي بهترين خودرو در اجاره خودرو را به خود اختصاص داده و در ميان خودروهاي ساخت و مونتاژ داخل پرشيا نيز رتبه ي خوبي را در كرايه اتومبيل دارد وداراي بيشترين سطح رضايتمندي از سوي مشتريان است..

 

صدرنشيني يك خودرو ايراني

اما نگاهي بيندازيم به گزارش ميزان رضايت مشتريان از كيفيت خودروهاي كشور در شش ماه دوم سال 95 و ببينيم ريز جزئيات اين گزارش به چه شكل است.

 

ابتدا از گروه زير 25 ميليوني‌ها شروع كنيم؛ گروهي كه پرايدها در آن جمع شده‌اند و اما صدرنشيني گروه به پرايد  مدل 132 رسيده است. طبق گزارش منتشره، پرايد 132 توانسته بيشترين ميزان رضايتمندي در گروه خودروهاي ارزان را نصيب خود كند اين خودرو براي اجاره ماهانه ي خودرو و اجاره خودرو ارزان بسيار مناسب است و پشت سر آن نيز با تيبا روبه‌رو مي‌شويم. 131 و‌.

 

بهترين خودرو گروه موردنظر، امتياز 667 را كسب كرده و نمره 614 نيز نصيب كم‌طرفدارترين عضو آن شده است.

 

دارو دسته تندر و 206

به گروه خودروهاي 25 تا 50 ميليون توماني برويم، گروهي كه جمع خودروهاي داخلي در آن جمع است و 206 ها توانسته‌اند بيشترين رضايتمندي عمومي را ازآن خود كنند. نكته جالب نيز اين كه اجاره ماشين 206 بيشترين تقاضا را در بين خودرو هاي ايراني دارد

 

بيشترين امتياز در اين گروه به 206 صندوقدار رسيده، محصولي كه در ايران خودرو به توليد مي‌رسد و تغيير شكل يافته -206 هاچبك  به‌شمار مي‌رود و البته تنها ظاهر آن تغيير كرده و به لحاظ فني تفاوتي با ساير 206 ندارد البته شايان به ذكر است كه اين خودرو بيشترين طرفدار را در اجاره خودرو براي مسافرت به خود اختصاص داده و خودرو بسيار مناسبي براي اجاره خودرو به شمار مي ايد..

 

در رده بعدي اما تندر-90 توليد پارس خودرو داراي بيشترين ميزان رضايتمندي است و همتاي ايران خودرويي‌اش نيز رده بعدي را به خود اختصاص داده است. همچنين تندر-90 اتومات نيز كه در ايران خودرو به توليد مي‌رسد، در بين ديگر تندرها داراي كمترين ميزان رضايتمندي است، هرچند در جمع خودروهاي 25 تا 50 ميليون توماني، جزو محصولات به اصطلاح پررضايت به‌شمار مي‌رود ولي اين خودرو در بازار اجاره خودرو با راننده يا اجاره خودرو بدون راننده يا تشريفات جايگاه خوبي را ندارد..

 

از تندرها كه بگذريم، به خودرو چيني جك جي 5 دنده دستي برمي‌خوريم كه توانسته در مقايسه با خودروهايي مانند پژو 206 و سمند و تيبا2 و ام‌وي‌ام و ليفان، رضايت بيشتري را از سوي مشتريان به دست بياورد. پس از جك، پژو 206 صندوقدار داراي بيشترين رضايتمندي شده و اين در حالي است كه مدل‌ هاچ‌بك اين محصول، رضايتمندي كمتري را به دست آورده و چند رده پايين تر قرار دارد ولي خودرو جك مشتري زيادي در اجاره خودرو دارد ولي به خاطر استحلاك بالا از ان در كرايه اتو مبيل استفاده نميشود..

206‌  در خودرو هاي  هاچ‌بك نيز 206 جايگاه بسيار مناسبي را در اجاره خودرو به خود اختصاص داده و با يك جمع بندي به اين نتيجه ميرسيم كه دو خودرو 206 و 206 صندوقدار پر طرفدار ترين خودرو ها در اجاره ماشين به شمار مي ايند.

.

مطالب مرتبط:

The price of renting a car in Iran for tourists

رابطه قيمت خودرو و افزايش اجاره ماشين تهران

تاكسي تشريفات

Iran car rental without driver

اجاره خودرو راهكاري نوين در صنعت حمل و نقل

راهنماي اجاره خودرو بدون راننده

http://www.wallflore.ir
http://www.wallflore.ir ديوار سبز
http://www.saadatrent.com
http://www.parsaya.com
http://www.senabsh.com
http://www.arianarent.com


برچسب: تاكسي فرودگاه،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۳۶:۵۱ توسط:فروغ موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :